Metal duvar kaplama

Metal Duvar Kaplama Sistemleri Nedir?

Metal duvar kaplama sistemleri günümüzde pek çok farklı amaçlarla kullanılabiliyor.

Yalıtım, dekorasyon ve iç duvarı koruma amacıyla bu tür sistemler sıklıkla tercih ediliyor. Duvar kaplama sistemleri alüminyum ya da paslanmaz çelik malzemelerinden meydana geliyor.

Kompozit panel ya da levhalar şeklinde belirlemiş olduğunuz duvarlara başarılı bir şekilde uygulanabiliyor.Bu tür sistemlerde mukavemete en dayanıklı ve basit bir şekilde işlenen metaller kullanılır.

Doğa şartları göz önüne alındığı zaman metaller en dayanıklı malzemelerden biridir. Doğal taş ve benzeri yapılara kıyasla duvarlara verdiği yük çok daha azdır.Aynı zamanda metal, geri dönüşümü olan bir maddedir.

Bu bakımdan çevre dostu olarak sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra alüminyum kalıplar ise asla rutubete uğramaz, paslanmaz, bozulmaz ve çatlamaz.

Mukavemeti metallere göre daha az olsa da hafifliği bakımından sıklıkla tercih edilir.

Metal duvar kaplama sistemlerinin bakımı da son derece kolaydır. Bu tür duvarlarda parmak izi ve leke oluşmaz. Asgari bakımlar ile metal kaplama sistemleri ilk günkü canlılığını korur. En önemli özelliklerinden biri ise suya ve ateşe son derece mukavemetlidir. Bu da kullanıcı sağlığı ve güvenliği için olmazsa olmaz özelliklerden biridir.

Metal kaplama sistemleri mutfaklarda, okul, otel, hastane ve metro istasyonları gibi sayısız yerde kolaylıkla kurulabilir. Aynı zamanda petrol istasyonlarında da sıklıkla duvar kaplama sistemleri kullanılır.